PLANUL DE LUCRU AL GSL ȘI ADPP PENTRU PERIOADA URMĂTOARE

Giurgiu Servicii Locale S.A. se află în perioada de curățenie de primăvară estimată a se desfășura în luna aprilie.
În perioada 02 – 06.04.2018 vor avea loc activitățile specifice de curățenie și igienizare în cimitirele din Municipiul Giurgiu:
Cimitirul Smârda
– curățenia terenului de iarbă și buruieni, aprox.700 mp;
– vopsit borduri 820 ml;
– văruit copaci 150 buc.;

Cimitirul Sfântul Haralambie
– curățenia terenului de iarbă și buruieni, aprox. 650 mp;
– vopsit borduri 600 ml;
– văruit copaci 87 buc.;

Cimitirul Sfântul Gheorghe Nou
– curățenia terenului de iarbă și buruieni, aprox. 650 mp;
– vopsit borduri 500 ml;
– văruit copaci 15 buc.;

Lucrările de curățenie se vor executa atât în interiorul cimitirelor, cât și în exteriorul acestora.

Compartimentul Zone Verzi desfășoară activități specifice de curățenie și igienizare, măturat alei pietonale în parcuri și la locurile de joacă precum și activități specifice sezonului de primăvară, vopsit copaci și borduri.

În perioada 02 – 20.04.2018 se văruiesc copacii – aproximativ 3000 buc. pe următoarele străzi : Șos. Portului, Șos. Bucuresti (Romarta – Remus), B-dul 1907, Sos. Sloboziei, Str. Episcopiei, B-dul CFR, B-dul I.C.Brătianu, Șos. Alexandriei, Str. 23 August, Str. Gării II, Șos. Ghizdarului, Șos. Bălănoaiei, Str. Independenței, Str. Petre Ghelmez, B-dul Mihai Viteazul, Str. Vlad Țepeș, Str. 1 Decembrie 1918, Str. Tineretului, Str. Miron Nicolescu.

În perioada 14 – 20.04.2018 se văruiesc copacii pe următoarele străzi: Str. Negru Vodă, Str. Dudului, Str. Puișor, Str. Daciei, Str. Acetilenei, Str. Decebal, Str. Ierusalim, Șos. Prieteniei, Str. Tabiei, Str. Dunării, Str. Sirenei, Parc Tipografie, Parc Casa Armatei, Parc Fabrica de Zahăr, Piața Orient, Șos. Centură, Zona ITM – Consiliul Județean.

În perioada 04 – 20.04.2018 se vopsesc borduri pe următoarele străzi: Sos. Bucuresti (Romarta – Remuș), B-dul Mihai Viteazul, Str. Tineretului, Str. Miron Nicolescu, Str. Negru Vodă, Str. Dudului, Str. Puișor, Str. Daciei, Str. Acetilenei, Str. Decebal, Str. Ierusalim, Sos. Prieteniei, Str. Tabiei, Str. Dunării, Str. Sirenei, Parc Tipografie, Parc Casa Armatei, Str. Nicolae Titulescu, Str. Libertății, Str. Ghe. Doja, Str. Nicolae Bălănescu, Str. General Berthelot, Str. Mareșal Foch, Șos. Portului, B-dul 1907, Sos. Sloboziei, Str. Episcopiei, B-dul CFR, B-dul I.C.Bratianu, Șos. Alexandriei, Str. 23 August, Str. Gării II, Șos. Ghizdarului, Șos. Bălănoaiei, Str. Independenței, Str. Petre Ghelmez, Str. Vlad Țepeș, Str. 1 Decembrie 1918.

În perioada 02 – 20.04.2018, se vor efectua lucrări specifice de tăiere, de corecție trandafiri pe șoseaua București , aprox. 5000 buc. și de plantat panseluțe în sensurile giratorii, aprox. 5000 buc.
În cadrul Compartimentului Baze Sportive, se vor desfășura activități specifice de curățenie la Stadionul Marin Anastasovici, Stadionul Dunărea, astfel:
– măturat alei, aprox. 4500 mp;
– cosit iarba teren aprox. 30260 mp.;
– vopsit copaci cu lapte de var, aprox. 30 buc. (interior și exterior)
– vopsit borduri aprox. 200 mp.;

În ceea ce privește planul de lucru al ADPP pentru 3 si 4 aprilie, iată care sunt lucrările ce se vor efectua în aceste două zile:
03.04.2018
-Pregătire carosabil pentru asfaltare (plombare) prin frezare pe străzile:1 Decembrie 1918, Mihai Viteazul, sensul giratoriu de la Piața Gării;
-Reabilitare străzi de pământ prin scarificare, nivelare și compactare pe intrarea Lupeni și intrarea Naturii;
-Reabilitare trotuar din dale behaton adiacent bl. C3 și C4-zona Danubius;
-Reabilitare drum acces către Catedrala Sf. Gheorghe prin montat borduri mari și betonare;
-Reabilitare trotuar prin betonare pentru acces auto pe șos. Sloboziei la nr. 110A.

04.04.2018
-Reabilitare trotuar prin dale behaton pe strazile din Municipiul Giurgiu, acolo unde este necesar;
-Pregătire carosabil pentru asfaltare (plombare) prin frezare pe străzile unde este necesar;
-Reabilitare trotuar din dale behaton adiacent bl. C3 și C4 –zona Danubius;
Reabilitare străzi de pământ prin scarificare, nivelare și compactare pe străzile: Doicești, ul. Camei, Cocorilor.

Ultima modificare: 03.04.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul LICITAȚII PENTRU LOCURILE DE PARCARE – 12.04.2018 LA CENTRUL CULTURAL „ION VINEA”